Solar Sistemler

Solar sistem, güneş sistemindeki gelen ısı kaynağını elektrik enerjisine çeviren sisteme denir. Güneş enerjisine dayanan  solar sistemler elektrik enerjisi ve ısı enerjisi kullanılan yerlerde kullanımı yaygındır. Evlerde, tesislerde, işletmelerde ve akaryakıt istasyonlarında kullanılmaktadır. Özellikle akaryakıt istasyonlarında kullanılan solar sistemlerin oldukça fazla avantajları vardır.

Solar sistemler bizlere elektrik enerjisi sağladığı için hayatımızda önemli derecede tasarruf sağlamaktadır. Elektrikli tüm cihazlara enerji kaynağı olan solar sistem doğaya zararlı karbondioksit gazı sıfır’dır. Doğaya herhangi bir zararı olmayan solar sistemlerin enerji kaynağı olan güneş ise sonsuz bir enerjiye sahiptir.

Ülkemizde son yıllarda arış gösteren solar sistemler her yerde kullanılmaya başlandı. Özellikle akaryakıt istasyonlarında da durum böyle oldu. Akaryakıt istasyonlarında solar sistemler için uygun alanlar bulunmaktadır. Benzin istasyonlarının çatı kısımlarında ve etrafındaki geniş alanlara bu sistem kurulabilir. Akaryakıt istasyonlarının elektrik enerjisini önemli derece de azaltan hatta diğer akaryakıt istasyonlarına da elektrik enerjisi üretebilmektedir.

Tümosis olarak akaryakıt istasyonlarına solar sistemleri kurulumu konusunda uzman ekip ve ekipmanları ile profesyonel hizmetler sunmaktadır.