Son yıllarda elektrikli araçların yaygınlaşması ile birlikte elektrikli araç şarj üniteleri de yaygınlaşmaya başladı. Elektrikli şarj üniteleri ile akıllı, emisyonu olmayan ve çok daha fazla güvenli sistemlerdir. Elektrikli araç şarj istasyonları sizleri büyük bir heyecanla geleceğe taşımaktadır. Dünyada tüm hızla artan elektrikli araçlar nedeniyle şarj noktaları da artmaya devam etmektedir. Dünya’da ve Türkiye’de araç şarj üniteleri büyük bir hızla artmaya devam eden elektrikli araç şarj üniteleri ihtiyaçlarına da sektörün de cevap vermesi gerekmektedir.

Elektrikli araç şarj ünitelerinin yaygınlaşması ile petrol tüketiminin azalmakta ve alternatif enerji kaynaklarına yönelme hızlanmaktadır. Fosil yakıtlara göre çok daha avantajlı olan elektrik enerjisi gelecekte hayatımızın çok daha önemli bir parçası olacaktır.

Elektrikli araç şarj üniteleri, daha modern doğa dostu bir hayat için yaygınlaşmaya devam etmektedir. Bu teknoloji sayesinde araçlar çok daha hızlı şarj olarak çok daha uzun yollarda uzun mesafeler katedilebilir hale geldi. Elektrikli araç şarj üniteleri diğer akaryakıt sistemlerine göre çok daha avantajlıdır. Düşük maliyet ve uzun kullanım süresi ile tercih edilmektedir. Düşük maliyetin yanı sıra çok daha güvenli hale gelen şarj istasyonları daha güvenli hale gelmektedir.

Elektrikli araç şarj ünitesi, elektriği aracı pillerine hızlı ve güvenli bir şekilde vermektedir. Hızlı şarj eden şarj üniteleri DC ve AC şarj edebilme özelliklerine sahiptir. Elektrikli araca elektriğin akışını sağlayan şarj üniteleri aracın bağlantı noktasını algılar ve aracı %100 şarj edene kadar çalışmasına devam eder. Araç tamamen şarj ettiğinde güvenlik amaçlı şarj etmeyi durdurur. Aracınızı bırakıp gittiğinizde dahi geliştirdiğimiz yazılım ve donanım sayesinde aracınızın şarj olduğunu, ne kadar sürede şarj olacağını ve şarjı tamamen dolduğunu mobil uygulama ile görecek ve bildirim alabileceksiniz. Şaşırmanıza gerek yok geliştirdiğimiz sistem bu kadar basit, hızlı ve güvenlidir.

Sektörde çok az sayıda yeni nesil elektrikli araç şarj ünitesi üretimi ve montajı yapan firma bulunmaktadır. Bu nedenle sektörde ihtiyaçları karşılamak ve cevap verebilmek için yazılım ve donanım konusunda çok tecrübeli ve bilgi birikimi yüksek olan firmayız. Tümosis, 25 yıldan beri geliştirdiği teknoloji ve bilgi birikimi ile büyük kuruluşlara, akaryakıt istasyonlarına, kamu kurum ve kuruluşlara ve özel olarak herkese elektrikli araç şarj üniteleri sistemleri için profesyonel çözümler sunmaktadır.