Günlük yaşantımızda elektrik evlerimize, ofislerimiz, iş yerlerimize, fabrikalarımıza hatta arabalarımıza kadar girmiş durumdadır. Su gibi hayatımızın vazgeçilmezi olan elektrik enerjisi ile insan gücünün yapamayacağı her şeyi tek bir butonla saniyeler içerisinde yapmaktayız. Elektrik aydınlatmadan, elektrikli araçların çalışmasına kadar hatta telefon ve arabalarımızı şarj etmeye kadar bir çok alanda kullanmaktayız. Elektriksiz bir hayat düşünemediğimiz bu hayatta kaynaklarda sınırlıdır. Sınırlı olan bu kaynaklar ve yoğun kullanımda dolayı sistemler çoğu zaman çökme ve kesilme durumuna gelmektedir. Bu noktada ise yapılabilecek çok az şey vardır. Elektrik kesintilerinde genellikle bekliyor ya da alternatif olarak elektriği depoluyoruz.

Elektriği depolamak için Kesintisiz güç kaynakları UPS sistemlerini tercih etmeliyiz. Bu sistemler sayesinde elektrik kesintilerine karşı kullandığınız elektriğin hiç kesilmeden belirli bir süre kullanmanızı sağlamaktadır. Elle tutulamayan ve gözle görülemeyen elektrik enerjisi kesintisiz güç kaynaklarında depolanır ve elektrik kesildiğinde otomatik olarak devreye girer. UPS güç kaynakları sayesinde kullandığınız tüm elektrikli sistemler aksamadan çalışmaktadır. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen kesintisiz güç kaynakları UPS’ler kapasitelerine göre elektrik depolar. Kapasiteleri dahilinde sizlere kullanım süreleri sunmaktadır. Elektrik kesintilerine karşı kullanılan yeni nesil kesintisiz güç kaynakları elektrik gelinceye kadar sistemi kullanmanızı sağlar.

En iyi kesintisiz güç kaynakları olan UPS cihazları aynı zamanda kullandığınız elektrikli sistemleri de korumaktadır. Elektrik kesintisinden sizleri kurtaracak kesintisiz güç kaynakları her türlü aşırı akımlara, yıldırım düşmelerine ve her türlü koşullarına karşı dayanıklıdır. UPS sistemlerinin yangınlara karşıda koruması bulunan bu sistemin yüksek performanslı güç korumasına sahiptir. Yüksek performanslı kesintisiz güç kaynakları UPS sistemleri fabrikalarda, işletmelerde, iş yerlerinde, veri merkezlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarda, okullarda, hastanelerde, denizcilik, ağır sanayide, tesislerde ve çok önem arz eden askeri yerler gibi kritik yerlerde kullanılmaktadırlar.

Tümosis, yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile Dünya’da ve Türkiye’de yüksek koruma özellikli kesintisiz güç kaynakları UPS konusunda müşterilerine profesyonel sistemler sunmaktadır. Sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılayan firmamız otomasyon sisteminde dünyanın en büyük firmaları ile çalışmaktayız.